:: آغاز بارش برف و باران و لغزندگی جاده ها

سرهنگ رضا سلبی گفت: هم اکنون بارش برف در محورهای استانهای آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، رضوی و استان تهران ادامه دارد و سطح جاده های این استانها لغزنده بوده و تردد خودروها فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
وی ادامه داد: بارش برف در گردنه آهوان استان سمنان آغاز شده است. ضمن اینکه بارش باران در بخشی از محورهای سمنان،اصفهان و گلستان ادامه دارد.
به گفته رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور، تمامی جاده های کشور به جز شمشک به دیزین، تونل خلخال و عباس آباد به کلاردشت باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.
مناطق ۴ و ۱ رکوردار بارش برف
همچنین بیش از سه هزار نیروی اجرایی در سطح مناطق تهران درآماده باش کامل برای برف روبی هستند.
بیشترین بارش برف در مناطق یک و ۴ شاهد است و هنوز برفی در معابر و خیابانهای پایتخت ننشسته است و نیروهای شهرداری به محض مشاهده نشستن برف در خیابانها اقدام به برف روبی می کنند.همچنین رانندگان به دلیل لغزندگی با احتیاط بیشتری رانندگی می کنند. بنابراین شاهد ترافیک در بزرگراه ها و معابر پر تردد هستیم.
مجموعه سعدآباد امروز تعطیل است
مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد روز یکشنبه ۲۶ آذرماه به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر تعطیل است.این مجموعه روز یکشنبه ۲۶ آذر ماه به دلیل بارش برف سنگین و یخ زدگی معابر و عدم امکان تردد در سطح مجموعه تعطیل است.
مجموعه سعدآباد با وسعت ۱۱۰ هکتار دارای ،هجده کاخ و نمایشگاه دائمی و باغ موزه‌ای منحصر به فرد است که در فصل زمستان زیبایی غیر قابل وصفی می‌یابد و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این مجموعه همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۶٫۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

مدارس تعطیل شد 

همچنین به دلیل بارش برف نوبت عصر دبستان های شهریار، شهر قدس و ملارد از توابع شهرستانهای استان تهران امروز تعطیل است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به دلیل بارش شدید برف و لغزندگی معابر نوبت عصر پیش دبستانی ها و مدارک ابتدایی شهریار، شهرقدس و ملارد از توابع شهرستانهای استان تهران امروز تعطیل است.همچنین بارش برف وکولاک شدید برای دومین روز متوالی موجب تعطیلی برخی مدارس استان اردبیل شد.
آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد:به دلیل برودت هوا و بارش برف مدارس پیش دبستانی ، ابتدایی و راهنمایی شهرستانهای اردبیل ، نیر ، نمین ، هیر و سرعین در
نوبت صبح تعطیل است. هـمچنین مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در خلخال ، مشگین شهر ، ارشق و اصلاندوز مغان و مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در گرمی و بخش انگوت این شهرستان نیز تعطیل شده است. هواشناسی اردبیل با صدور اخطاریه ای اعلام کرده است به تدریج بر شدت بارش برف و سرمای هوا افزوده می شود به گونه ای که موجب ایجاد اختلال در تردد های درون و برون شهری منطقه خواهد شد. پیش بینی شده است که بارش برف در بیشتر نقاط استان اردبیل تا دوشنبه ادامه داشته باشد.