:: ادامه فضاسازی‌های آمریکا درباره تسلیحات شیمیایی سوریه

مایک راجرز

«مایک راجرز» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز مدعی شد: تسلیحات شیمیایی سوریه می‌تواند در هنگام لزوم مورد استفاده قرار گیرد و جامعه بین‌المللی نباید هیچ تضمینی را از سوی مقامات سوری درباره عدم استفاده از این تسلیحات بپذیرد.

وی مدعی شد: فعالیت‌های دولت سوریه در حوزه تسلیحات شیمیایی نگران کننده است. معتقدم مقامات سوریه برنامه تسلیحات شیمیایی خود را در حالتی قرار داده‌اند که در زمان لزوم بتوانند از آنها استفاده کنند.

راجرز در ادامه ادعاها خود گفت:‌ فکر می‌کنم جامعه بین‌المللی نباید این موضوع که آنها قول داده‌اند از این تسلیحات استفاده نکنند، را جدی بگیرد. سوریه رژیمی است که هر روز منزوی‌تر می‌شود.

هر چند کشورهای غربی مدعی هستند که نظام سوریه قصد دارد برای سرکوب مخالفان خود از تسلیحات شیمیایی استفاده کند، اما مقامات سوری تاکید دارند، اظهارنظر غربی‌ها در این رابطه صرفا برای فراهم کردن مقدمات دخالت نظامی در امور سوریه است.

شاهد این مدعا سیاستی است که آنها طی ۲۰ ماه گذشته در قبال ناآرامی‌های سوریه در پیش گرفته‌اند؛ از شکل‌دهی به جریان‌های مسلح تروریستی و ارسال سلاح به داخل سوریه گرفته تا آموزش و ارسال نیرو به داخل خاک این کشور و اعزام مشاورین امنیتی و نظامی برای جریان‌های مسلح داخلی،؛ از تشکیل جبهه‌ بزرگ رسانه‌ای و راه‌اندازی جنگ روانی از طریق رسانه‌های فراگیر منطقه‌ای و بین‌المللی گرفته تا اعمال فشارهای مختلف سیاسی و اقتصادی و تصویب قوانین ظالمانه علیه مردم سوریه در ابعاد سیاسی و اقتصادی. همه اینها گوشه‌ای از اقدامات عملی جبهه‌ مخالف جریان مقاومت علیه سوریه به شمار می‌آیند.