:: عباسی : مذاکرات در تهران و بین ما و آژانس صورت خواهد گرفت

انرژِی اتمی

فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره مذاکرات جدید ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: این مذاکرات در تهران و بین همکاران آقای آمانو و ما صورت خواهد گرفت.

وی افزود: موضوع اصلی این مذاکرات بحث مطالعات ادعایی است که از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سؤال دیگری درباره ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر وجود اشکال فنی در نیروگاه اتمی بوشهر و تأخیر در راه‌اندازی آن تصریح کرد: چنین مسئله‌ای را به طور کامل تکذیب می‌کنم. تمام کارها بر طبق پیش بینی در حال پیش رفتن است و بر طبق برنامه‌های زمان‌بندی شده ،زمانی که آزمایش‌ها و تست‌های فنی تکمیل شود بهره‌برداری مقدماتی از نیروگاه اتمی بوشهر آغاز می‌شود.

عباسی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد اینکه بالاخره بهره برداری مقدماتی چه زمانی است گفت: «آنقدر نپرسید چه زمانی» بالاخره کار فنی مراحل خواست خود را دارد باید این مراحل انجام شود تا بتوان بهره برداری مقدماتی را آغاز کرد و امیدوارم به زودی زمان آن برسد.

وی درباره اینکه “این به زودی” کی فرا می رسد؟ گفت: هر زمان من به نیروگاه اتمی بوشهر رفتم و بهره‌برداری مقدماتی از نیروگاه را اعلام کردم آن زمان، زمان بهره برداری از نیروگاه بوشهر است و امیدوارم هرچه زودتر امکان آن فراهم شود.