:: حمایت مهاجرانی از ابتکار ملک عبدالله

زینت کابینه اصلاحات با انتشار مقاله ای از رژیم سعودی به بهانه راه اندازی مرکز گفت و گوی ادیان تجلیل کرد. مهاجرانی البته جزو ۹ نفری است که از سوی وزیر سابق آموزش دولت عربستان به عنوان اعضای هیئت تصمیم گیری در مرکز مذکور معرفی شده اند.

وزیر ارشاد دولت خاتمی که چند ماه پیش به همراه علیرضا نوری زاده، در نشست الجنادریه در عربستان شرکت کرد، از راه اندازی مرکز گفت و گوی ادیان ملک عبدالله تمجید کرده و مدعی شده که «این مرکز مکانی برای گفت و گو بین ادیان و فرهنگ ها، تقویت درک، همکاری و احترام به ارزش هایی از قبیل تنوع، عدالت و صلح است».

به گزارش العالم وی در این مقاله که از سوی روزنامه سعودی الشرق الاوسط منتشر شده بدون اشاره به نقش وهابیت و سعودی ها در گسترش تروریسم و جنایت نوشته و آورده است: «متاسفانه این روزها اخبار دردناک زیادی عمدتا از منطقه خاورمیانه شامل انفجارها، کشته شدن شهروندان بیگناه، آتش زدن کلیساها و موارد مشابه می شنویم و با کمال تاسف، شنیدن اکثر این اخبار تلخ مانند اخبار هواشناسی، عادی شده است».

یادآور می شود مرکز سعودی مورد بحث به تازگی با حضور سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان راه اندازی شد و در تصاویر منتشره در حالی که سعود الفیصل بر صندلی نشسته، مهاجرانی در کنار به همراه عده ای دیگر سرپا ایستاده و لوحی را به دست گرفته است.

فیصل عبدالرحمن معمر وزیر سابق آموزش دولت عربستان به عنوان دبیر این مرکز، عطاءالله مهاجرانی را به عنوان نماینده شیعیان در این هیئت ۹نفره تعیین کرده است!